Jako poznáte, že je vaše matrace 90×200 příliš měkká nebo naopak příliš tvrdá? Postačí jednoduchý test. Lehněte si do rovné polohy a vsuňte dlaň do mezery vzniklé mezi páteří a matrací v oblasti kříže. Je-li mezera příliš velká, je matrace příliš tvrdá. Pokud se neobjeví žádná mezera, máte matraci příliš tvrdou.

Jak na příliš měkké nebo naopak tvrdé matrace?

Ideální je pořídit si matraci novou. Pokud to však váš domácí rozpočet momentálně nedovoluje, nabízí se některá provizorní řešení. Podívejte se na některé tipy.

  • U příliš měkké matrace můžete mezi matraci a rošt umístit desku vyrobenou z překližky. Ta pomůže matraci zpevnit a poskytne větší oporu.
  • Pořídit si můžete vrchní matraci. Tím navíc ochráníte matraci stávající.
  • Dobrou volbou je také relaxační podložka na matraci. Ta pomůže vyrovnat nerovnost vyskytující se u matrací starších.
  • Svoji roli hraje i teplota místnosti. Pokud je příliš vysoká, některá matrace 90×200 může měknout.
  • Jestliže jste majitelem matrace oboustranné, zkuste ji otočit na druhou stranu. Část, kterou nevyužíváte, často bývá pevnější.

Na co se zaměřit při výběru nové matrace?

Popřemýšlejte nad nákupem anatomické matrace. Ta respektuje váhu i křivky lidského těla a má snahu se mu přizpůsobovat. Tento druh matrace obsahuje materiály měkké i tuhé zároveň. Měkkost poskytne pohodlí, tuhost zase anatomicky správnou polohu.

Matrace PURTEX

Společnost nabízí matrace, které poskytují dostatečný odpočinek, kvalitní oporu a přizpůsobí se tvaru těla. Umožní změnu polohy bez námahy, která by vás vytrhovala ze spaní. Jsou navrhovány nejlepšími profesionály a specialisty, kteří pracují v oboru zdravého spánku. Kombinují moderní trendy a technologie a díky tomu si mlžete vybrat matrace, které mají dlouhou životnost a vysokou kvalitu. Pro atypické rozměry postele si můžete objednat matraci na míru.

Similar Posts