V rámci různých druhů objektů, a především potom skladovacích kapacit můžeme potkávat spoustu regálových systémů. Jednotlivé regálové systémy jsou přitom velice specifické v tom, že mohou být určeny pro poměrně úzký sortiment toho, co se v nich dá aktivně skladovat.

Přitom některé druhy regálů jsou spíše specialitkou, zatím co jiné můžeme potkávat v opravdu hojném počtu na celé řadě míst. Dnes se podíváme na ty nejčastější regálové systémy, které můžete potkávat napříč různými druhy objektů.

Konzolové regály ve stavebninách

Takzvané konzolové regály jsou velice specifické v tom smyslu, že jsou používány víceméně jenom ve stavebninách. Jejich základní výhodou je přitom fakt, že jsou uzpůsobeny pro ukládání opravdu rozsáhlých předmětů. Z toho důvodu tak není sebemenší problém tyto regálové systémy používat pro především podlouhlé předměty, kterých je ve stavebninách plno.

Oblíbené jsou tak v podlahových krytinách, kde se většina krytin skladuje narolovaných na dvou a čtyř metrových délkách. Jinde pak může mít výborné využití pro skladování různých druhů potrubí a vedení.

Paletové skladovací systémy

Ve velkoobchodě se všechno dodává na paletách. Doprava je mnohem rychlejší a komplexnější, zároveň je bezpečnější a máte stoprocentní jistotu, že vám bude dodána kompletní zásilka po hromadě. To vše jsou důvody, proč jsou právě palety tak oblíbené. Skladování ve velkoskladech tak probíhá tím způsobem, že se rovnou ukládají palety.

K tomu slouží poměrně specifický regálový systém, který namísto pevného spodku užívá speciální konzoly, do kterých jednoduše zapadnou a zůstanou zajištěny standardizované rozměry palet.

Policové regály se opravdu nikdy neztratí

Pokud bychom ale chtěli najít regál, který má svoje nepopíratelné využití opravdu naprosto všude, tak je to právě regál policový. Policové regály jsou možností, jak uchovávat různě velké předměty. Velkou výhodou přitom je, že mohou sloužit pro směs drobných i větších předmětů. Vedle toho mají policové regály standardně poměrně dost velké nosnosti, které umožní jejich širší využití.

Similar Posts