Slyšeli jste někdy pojem cross-platform? Jedná se o aplikace a portály, které jsou specifické tím, že svůj účel plní na celé řadě odlišných platforem. Nemyslíme přitom jenom to, že se například stejná aplikace dá sehnat na Android i iOS, ale spíše se bavíme o zcela odlišných zařízeních.

Typická aplikace, která využívá plného rozsahu platforem tak pracuje jako mobilní aplikace, webový portál a klidně i program pro klasický počítač. Přitom server řeší to, aby všechny aplikace pracovaly se stejnými informacemi.

Webové aplikace pro přiblížení se klientům

Většina společností už bere v potaz, že musí komunikaci se svými klienty zjednodušit, urychlit a udělat, pokud možno, intuitivní. Webové stránky jsou základ a samozřejmě musí být responzivní, aby je uživatelé bez problémů mohli zobrazit v telefonu. Pokud ale chcete být v kontaktu se svými klienty, jít s dobou, mít možnost zasílat uživatelům notifikace, budete muset zvážit realizaci webové aplikace. Pro vývoj webových aplikací je dobré vybrat prověřenou společnost, která má dostatečné zkušenosti, můžete si prohlédnout reference a sami zvážit, zda vám jejich styl a procesy vyhovují.

Telefon má dnes každý v kapse

Vedle samotného přístupu k internetu je zásadním faktem i to, jak vysoký poměr je v užívání klasických mobilních zařízení oproti notebookům a stolním počítačům. Poměr je tady více jak sedmdesát procent pro smartphony, což je opravdu vysoké číslo. Z toho důvodu se tvorba mobilních aplikací může vyplatit i u menších projektů. Je ohromná šance, že právě takovou aplikaci budou vaši uživatelé doceňovat na denní bázi a díky aplikaci tak dokážete využít svůj potenciál na maximální možnou míru.

Desktopové aplikace jsou pomalu ale jistě na ústupu

Z toho, co bylo napsáno, jasně vyplývá, že klasické desktopové aplikace zkrátka ustupují. Obecně lze říci, že desktopy využívají spíše starší uživatelé. Smartphony válcují desktopy ve všech směrech a pokud chcete být svým klientům nablízku, pravděpodobně budete shánět někoho na programování aplikace. Aplikace má uživatel přímo ve svém telefonu. V naprosté většině jsou vytvořeny přímo na míru dané společnosti či produktu. Toto je velmi důležité si uvědomit, i když budujete brand, vaše společnost se rozvíjí, potřebujete svým zákazníkům poskytovat podporu nebo jim nabízet nové produkty či služby.

Similar Posts