Říká se, že na každý zdravotní problém existuje nějaká bylinka. Některé byliny vám pomohou s jedním problémem a některé fungují jako všelék na mnoho zdravotních stavů. Mezi významné byliny patří v tomto ohledu také kratom. Nejedná se o tuzemskou bylinu, ale o tropický strom, který roste až v jihovýchodní Asii. Často ho naleznete i pod jeho latinským názvem mitragyna speciosa. Uvedeme si bližší informace o této zázračné rostlině, jak se užívá, jaké má zdravotní přínosy a kde ji můžete pořídit.

Prášek ze sušených listů kratomu

Když je to strom, tak proč se u nás prodává jen jako nějaký prášek? Roste jen v tropických lesích zemí, jako jsou Malajsie, Borneo, Filipíny nebo Sumatra, u nás ho bohužel nevypěstujete. Je potřeba ho dovážet ze zemí svého původu. I když se zde užívají různé části stromu, jde především o listy. Dovoz čerstvých listů by byl příliš nákladný a náročný, proto se zde suší a melou na prášek, který si pak můžete koupit a použít mnoha způsoby. Konzumuje se nejčastěji v podobě čaje, rozmíchaný v nápoji nebo pokrmu. Můžete si ho dát také přímo do úst a zapít vodou. Stejně jako řada jiných bylin, tak i u kratomu platí, že je pomocníkem jen tehdy, když se užívá v doporučených dávkách. Nepřekračujte je a užívejte kratom přerušovaně, abyste se vyhnuli riziku závislosti a mohli z této rostliny čerpat jen její pozitivní přínosy. Za ty vděčí zejména obsaženým alkoloidům, kterými jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které působí na opioidní receptory v našem mozku.

Pro koho je kratom vhodný?

Kratom pomáhá s mnoha zdravotními stavy, nejvíce ho ocení lidé, které trápí:

Únava, nedostatek energie: Nízké dávky kratomu mají stimulační účinky, poskytnou tělu vysoké množství energie, které odbourá únavu a zvýší vaše soustředění. Mnoho lidí používá kratom místo kávy.

Bolest: Přináší kýženou úlevu od různých druhů bolesti, ať už je krátkodobá nebo dlouhodobá.

Stres a úzkost: Kratom umí uklidnit tok myšlenek, umožní mysli relaxovat. Pokud trpíte úzkostí nebo stresem, kratom vás může dostat do pohody.

Nespavost: Zatímco nízké dávky kratomu tělo nakopnou, vyšší dávky mají sedativní vlastnosti a příjemně vás uspí. Můžete si užít nerušený a klidný spánek.

Diabetes: Ukázalo se, že látky přítomné v kratomu pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi a hladinu inzulínu v těle.

Intimní potíže: Kratom účinně působí na zvýšení sexuálního libida, takže může oživit váš intimní život.

Obezita: Jelikož kratom podporuje metabolismus, umožní vám rychleji zhubnout.

Střevní potíže: Pokud trpíte průjmy, kratom umí zpomalit pohyby střev a dopřát vám pevnou stolici. Příliš velké dávky ale mohou vyvolat zácpu.

Zajistěte si kratom ve vysoké kvalitě a za nejlepší ceny díky eshopu https://www.adamkrupa.cz/, kde naleznete kratom značky Krupa Kratom, tato značka má pod dohledem celý proces, od sběru až po sušení, mletí, přepravu, prodej a doručení zákazníkovi. Díky tomu máte záruku nezávadnosti, nízké ceny a nejlepší kvality.

Similar Posts