Moderní stavebnictví nám dává k dispozici nemalé množství různých možností, jaké řešení chceme zvolit. Přitom některé možnosti se mohou otáčet kolem použitých materiálů, jiné kolem typu zástavby a některé také podle celého principu jako v našem případě.

Předem připravené a projektované nemovitosti versus stavba na klíč, jsou rozhodně dva na míle vzdálené pojmy. Stavba na klíč zde sice leží na té dražší části rovnice, ale dnes vám přineseme důvody, proč může být výhodné o ní přemýšlet.

Možnost ovlivnit cenu produktu

V případě typového domu je to velice obtížné, zatím co například projekt dřevostavby na klíč lze ovlivnit. Podle vašich požadavků může dojít k opravdu velkým cenovým rozdílům na jinak drobných detailech. V součtu to ale neznamená nic jiného, než velkou výhodu a ušetřené peníze pro vás. A to je v případě dražšího řešení na klíč zajímavou výhodou.

Drobná zastavěná plocha

Žijeme v době, kdy kvůli opravdu vysoké poptávce neustále rostou ceny pozemků. Dnes tak už není problémem, aby pozemek jako takový stál minimálně stejné, ale často i vyšší částky než stavba samotná. Vyřešit tento problém ale mohou specifické typy nemovitostí, jako může být hlavně projekt bungalovu na klíč.

Vysoká personalizace nemovitosti

Na sériovém řešení sice můžete vybírat to, které vám opravdu dobře padne, ale je jenom minimální šance na to, že bude existovat i takové, které bez jakékoliv výhrady sedí do vašich požadavků. Výjimky jsou, ale mnohem častěji se bavíme o nepříjemném kompromisu. A také z tohoto důvodu je tak stavba na klíč mnohem lepší možností, protože zde kompromisy budete hledat mnohem méně a především pohodlněji.

Řešení pro velké nemovitosti

Pokud plánujete vícegenerační domácnost, nebo domácnost u které počítáte s přírůstky do rodiny, tak jsou hlavní možností patrové domy. Přitom u nich je mnohem menší množství již připravených sériových řešení. Naopak projekt patrového domu na klíč je něčím, co může být naprosto dokonalou volbou. A pro velké projekty se opravdu personalizovaný přístup s minimem jakýchkoliv kompromisů může stát zásadní výhodou.

Similar Posts