Imunita je víceméně neviditelným štítem, který kolem sebe máme na každém kroku. Díky její kvalitní funkci se nemusíme bát problémů a nebezpečí ze strany běžných chorob a virů, protože nás před nimi dokáže opravdu velice kvalitně ochránit.

Vedle toho je ale nutné zmínit také to, že imunita rozhodně není samozřejmostí a podle toho, jak přistupujete k životu a potřebám se může, jak zlepšovat, tak i výrazně zhoršovat. V některých případech je její stav dokonce varovným znamením.

Úbytek imunity kvůli životosprávě

Hlavním problémem může být samotná životospráva. Můžeme si totiž představit, že tento jinak neviditelný štít se postupně může obnovovat v případě, kdy je tělo dobře nastaveno. To znamená, že má dostatek pohybu, kvalitní a správně dlouhý spánek a také dobrou stravu.

V takovém případě se imunita cítí dobře a stíhá se obnovovat i v případech, kdy jinak svádí obtížné souboje s viry a bakteriemi z našeho okolí. Pomoci jí může i aktivní suplementace, jako jsou například ochranné nápoje a různé typy vitamínových a živinových komplexů.

Kontakt s okolím je nevyhnutelný

I kdybychom zůstávali jenom doma, tak se nikdy nemůžeme vyhnout bakteriím a virům, které na imunitu dnes a denně působí a bojuje s nimi. Můžeme se pokusit po moc, například hygienické potřeby mohou opravdu efektivně snižovat rizika, pokud je užíváte v okamžicích jako je čištění rukou v MHD a podobně. Sečteno a podtrženo, je zkrátka práce pro imunitu nevyhnutelná a díky ní tak můžeme žít bez obav z toho, že se pro nás řadový vir stane zásadním problémem.

Snížená imunita může znamenat velké potíže!

Imunita samotná rozhodně není žádnou konstantou, která by se neměla šanci, jakkoliv měnit. Zcela naopak v závislosti na naše aktuálním rozpoložení, okolních podmínkách a vytížení organismu se může její síla měnit. Pokud ale dlouhodobě ustupuje, což poznáte vyšším výskytem nemocí a zánětů v těle, tak je to varovný signál. Typické nemoci jako COVID-19, které mohou probouzet dokonce i autoimunitní reakce, mohou být důvodem, proč se imunita stává na dočasnou chvíli víceméně nefunkční.

Similar Posts