Chorvatsko je zemí, která je během sezóny přecpaná turisty ze všech koutů světa. Lidé se sjíždějí poznávat kulturu, minulost a především Jadran. Počasí v Chorvatsku je přes léto slunečné a příjemné, ovšem i během jarních a podzimních dnů, před zahájením a po skončení sezóny, lze si krásy Chorvatska dosyta vychutnat.

Národní parky

Chorvatské národní parky jsou opravdu rozmanité. Lidé znají především národní park Plitvická jezera, který je známý díky legendárnímu filmu Poklad na stříbrném jezeře.

Chorvatsko disponuje celkem osmi národmními parky, kromě Plitvických jezer můžete obdivovat krásy národních parků: Paklenica, Mljet, Kornatské ostrovy, Brijunské ostrovy, řeka Krka, Risnjak a Severní Velebit.

Starobylé uličky a kavárny v centrech měst

Chorvatsko je zemí s bohatou historiií, která na vás dýchne především při procházkách ve starobylých centrech měst.

PULA – Ulica Sergijevaca & Kandlerova – Krásně znějící „Via Sergia“ je původní italský název jedné ze dvou hlavních ulic v Pule, které mají svůj původ na hlavním náměstí Forum. Bylo pojmenováno po římské rodině Sergi, která Pule vládla již ve 14. století.

Druhá je „Kandlerova“ ulice, která vede z náměstí Forum s Augustovým chrámem do dvou městských parků a Nymphaea. Až do poloviny 19. století byly obě ulice pro město Pula stejně důležité.

POREC – Decumanus Maximus – Pokud jste si na ubytovanivchorvatsku.cz zarezervovali ubytování na Istrii, pak byste se měli určitě podívat do Poreče. Když se budete procházet ulicemi a uličkami města, nevyhnutelně zahlédnete staré městské hradby a budovy-

RIJEKA – Korzo – „Korzo“, známá pěší zóna v Rijece, je jednou z nejznámějších v Chorvatsku. Na počátku 19. století získala tato ulice podobu, kterou známe dodnes. To je místo, kde se lidé procházejí, setkávají a organizují slavné karnevalové průvody a vánoční trhy mezi impozantními starými budovami, z nichž některé byly několikrát restaurovány. Zájezd Chorvatsko umožňuje i během zimních měsíců.

Similar Posts