V tomto videu vám ukážu, jak vypěstovat krásný fialový monokrystal. K tomu budeme potřebovat následující látky – draslík a kamenec chromový. Pro začátek si udělejme směs kamence. K tomu vezměte sklenici a navažte do ní 100 gramů síranu hlinitého a 12 gramů síranu chromodraselného.

Přidáním chromového kamence krystaly zfialoví. Poté do sklenice nalijte 400 ml velmi horké vody a míchejte, dokud se veškerý kamenec nerozpustí. Po rozpuštění nechte sklenici několik dní stát, aby se krystaly vytvořily. dno. O den později přelijte roztok kamence do jiné nádoby.

Jak můžete vidět, na dně sklenice se vytvořilo mnoho krásných malých srostlých krystalů. Nyní vyberte hmotu krystalů a vložte je do misky. Vyberte si z této hmoty nejkrásnější a největší krystal. Tento krystal poslouží jako semínko, ze kterého v budoucnu vyroste velký krystal.

Po nějaké době krystal začne nabývat pravidelného geometrického tvaru, který je definován krystalovou mřížkou látky. Po 2 měsících se můj krystal dostatečně zvětšil a rozhodl jsem se, že mohu jeho růst zastavit. Krystal jsem z roztoku vytáhl a jeho povrch vysušil ubrouskem. Dále jsem krystal překryla bezbarvým lakem na nehty, většinou stačí jedna až dvě vrstvy. Tento příspěvek je určen pouze pro vzdělávací účely a je proveden profesionálem, nezkoušejte to doma.

Similar Posts