Ovulace se obvykle vyskytuje v polovině menstruačního cyklu nebo kolem 14. dne průměrného 28denního cyklu, počítáno od prvního dne jednoho období do prvního dne dalšího.

Obecně platí, že ovulace nastává 13 až 14 dní před dalším menstruací.

Stejně jako u všeho, co souvisí s těhotenstvím, je zde široká škála normálu. Cykly mohou trvat kdekoli od 23 do 35 dnů a dokonce i váš vlastní cyklus a doba ovulace se mohou mírně lišit od měsíce k měsíci.

Většina žen má pravidelné, předvídatelné období. Vaše sexuální touha se může zvýšit dva až tři dny před ovulací. Předpokládá se, že to je způsobeno tím, že vaječníky produkují zvýšený testosteron, mužský hormon.

Jak dlouho trvá ovulace?

Vajíčko může být oplodněno po dobu 12 až 24 hodin po ovulaci. Specifická doba, po kterou je vajíčko uvolněno vaječníkem a zachyceno vajíčkem, je variabilní, ale obvykle se vyskytuje 12 až 36 hodin po nárůstu hormonu LH.

Pokud se snažíte otěhotnět, je nejlepší mít pohlavní styk každý druhý den počínaje čtyřmi až pěti dny před dnem předpokládané ovulace přes den ovulace. Když víte, ovulace kdy přijde, zvýší se vaše šance na otěhotnění.

Zdravé páry, které nepoužívají antikoncepci, mají obvykle asi 25 až 30% šanci na otěhotnění během každého měsíčního cyklu. Tato míra začíná klesat v polovině 30. roku života a může se značně lišit v závislosti na okolnostech. Samozřejmě, snaha o sex v den ovulace zlepšuje šance každého páru na otěhotnění.

A pamatujte: Ke zplození dítěte stačí pouze jedna spermie. To znamená, že je možné otěhotnět, pokud máte sex až pět dní před ovulací a jeden den po ovulaci.

Využijte kalkulačku k přesnějšímu výpočtu ovulace

Ovulace kalkulačka, provozovaná značkou GYNELLA® vám vypočítá snadno a rychle dny, kdy u vás probíhá ovulace, a tudíž dny, kdy je vhodné mít pohlavní styk s partnerem.

Kromě toho je značka GYNELLA® známá svými kvalitními produkty určené pro intimní hygienu a intimní zdraví.

Similar Posts