Někdo se bojovníkem už narodil, jiní se bojovníky stávají. Patrik Kincl je evidentně ten první případ, protože s bojovými sporty začal už ve svých 5 letech. A od té doby jeho hvězda stoupá. V MMA dosahuje jednoho úspěchu za druhým a ještě rozhodně nekončí.

Bojovné dítě

Dnes známe Patrika Kincla jako úspěšného zápasníka MMA, který vyhrává OKTAGON turnaje a získává různé šampionské tituly. Ale s bojem začal už mnohem dřív. Bylo mu teprve 5 let, když ho rodiče přihlásili na judo. Dělal ho 7 let a začal se z něj stávat bojovník. Chvíli sice koketoval se skateboardingem a snowboardem, ale boj ho lákal i dál. Takže přešel na box a od toho byl už jen krůček k MMA. A brzy se ukázalo, že právě v MMA Patrik Kincl dokáže prorazit. I když nutno dodat, že k boxu si čas od času odskočí a pořád je velmi dobrý i v něm.

Patrik Kincl drtí soupeře

Začátky v MMA byly pro Patrika Kincla střídavě úspěšné – někdy vyhrával, jindy prohrával. V posledních letech se ale propracovává na špici mezi bojovníky a OKTAGON turnaje mu přinášejí jednu výhru za druhou.

Už dvakrát se mu podařilo obhájit titul šampiona a k jeho nejdůležitějším a nejsledovanějším zápasům dozajista patřil ten poslední. V květnu se v pražské O2 Aréně utkal s další hvězdou MMA. Karlos Vémola mu nakonec podlehl na body a už nyní tento „Terminátor“ volá po odvetě (která je ale zatím v nedohlednu).

Hvězdné OKTAGON turnaje

Patrik Kincl byl členem několika zahraničních organizací a k jeho největším úspěchům patří titulový zápas střední váhy v polské organizaci KSW. Nyní je ovšem českou hvězdou MMA a OKTAGON turnaje s jeho účastí patří k nejsledovanějším. Ostatně, o zájmu o jeho osobu svědčí i OKTAGON žebříčky.

Jedním z jeho nejsledovanějších zápasů byl kupodivu ten prohraný – před pěti lety se postavil Karlosi Vémolovi a na body prohrál. Letos se mu to tedy podařilo vrátit „Terminátorovi“ i s úroky. A nebojí se ani dalších silných soupeřů.

Například Attila Végh, jeden z nejuznávanějších a nejlepších zápasníků MMA, se mu postavil dokonce i v boxu (a Patrik Kincl mu tehdy, v roce 2021, podlehl na body).

2 úspěšné roky

Poslední dva roky válcuje Patrik Kincl jednoho soupeře za druhým. V roce 2022 získal titul OKTAGON ve střední váze. O půl roku později ho obhájil proti Alexi Lohorému a totéž se mu podařilo i letos v květnu, kdy rozdrtil právě Karlose Vémolu.

Úžasné je, že o své úspěchy se Patrik Kincl neváhá podělit. V roce 2022 daroval část své finanční výhry z OKTAGON turnaje samoživitelce v nouzi. Letos finančně podpořil zase holčičku, která musela absolvovat náročnou operaci srdce. A mimo to je Patrik Kincl také dárcem kostní dřeně.

Similar Posts